Knaus heeft 7.106 campers op kenteken in Nederland (oktober 2026), verdeeld over 26 modellen. Het populairste model is de Box Star (1.515). Vrijwel het volledige Knaus-wagenpark rijdt op diesel.
Hoeveel voertuigen van elk registratiejaar staan er vandaag nog actief op een Nederlands kenteken.
| Jaar | In gebruik | Verhouding | Geïmporteerd | Geëxporteerd | % |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 171 | 15 | 0 | 0% | |
| 2025 | 284 | 83 | 0 | 0% | |
| 2024 | 277 | 100 | 4 | 1.4% | |
| 2023 | 345 | 160 | 2 | 0.6% | |
| 2022 | 346 | 156 | 0 | 0% | |
| 2021 | 556 | 323 | 2 | 0.4% | |
| 2020 | 549 | 354 | 2 | 0.4% | |
| 2019 | 432 | 274 | 1 | 0.2% | |
| 2018 | 448 | 311 | 1 | 0.2% | |
| 2017 | 357 | 258 | 0 | 0% | |
| 2016 | 419 | 294 | 0 | 0% | |
| 2015 | 367 | 282 | 0 | 0% | |
| 2014 | 255 | 193 | 1 | 0.4% | |
| 2013 | 232 | 165 | 2 | 0.9% | |
| 2012 | 257 | 206 | 0 | 0% | |
| 2011 | 161 | 132 | 0 | 0% | |
| 2010 | 146 | 129 | 2 | 1.4% | |
| 2009 | 141 | 123 | 1 | 0.7% | |
| 2008 | 282 | 241 | 5 | 1.7% | |
| 2007 | 274 | 219 | 3 | 1.1% | |
| 2006 | 292 | 219 | 2 | 0.7% | |
| 2005 | 176 | 122 | 5 | 2.8% | |
| 2004 | 122 | 93 | 2 | 1.6% | |
| 2003 | 100 | 67 | 1 | 1% | |
| 2002 | 18 | 17 | 0 | 0% | |
| 2001 | 9 | 8 | 0 | 0% | |
| 2000 | 6 | 5 | 0 | 0% | |
| 1999 | 5 | 5 | 0 | 0% | |
| 1998 | 6 | 6 | 0 | 0% | |
| 1997 | 9 | 3 | 0 | 0% | |
| 1996 | 9 | 1 | 0 | 0% | |
| 1995 | 9 | 1 | 0 | 0% | |
| 1994 | 8 | 3 | 0 | 0% | |
| 1993 | 7 | 2 | 0 | 0% | |
| 1992 | 9 | 4 | 0 | 0% | |
| 1991 | 3 | — | 0 | 0% | |
| 1990 | 7 | 1 | 0 | 0% | |
| 1989 | 7 | — | 0 | 0% |
Aantal nieuwe eerste registraties per periode — inclusief voertuigen die daarna zijn geëxporteerd.
| Jaar | Registraties | Verhouding | Status |
|---|---|---|---|
| 2026 | 159 | Voorlopig | |
| 2025 | 264 | Definitief | |
| 2024 | 257 | Definitief | |
| 2023 | 316 | Definitief | |
| 2022 | 319 | Definitief | |
| 2021 | 537 | Definitief | |
| 2020 | 528 | Definitief | |
| 2019 | 407 | Definitief | |
| 2018 | 410 | Definitief | |
| 2017 | 333 | Definitief | |
| 2016 | 353 | Definitief |
Laden…
Laden…
Gebaseerd op het actuele wagenpark.
Gebaseerd op het actuele wagenpark.
Gebaseerd op het actuele wagenpark · indeling via EU typegoedkeuring.
Handelsnamen zoals de RDW registreert · gebaseerd op het actuele wagenpark.
| Kenteken | Uitvoering | 1e registratie | Catalogusprijs |
|---|---|---|---|
| XJ-47-LB | KNAUS 625 KAMPEERAUTO | 18-05-1989 | — |
| XJ-13-NL | KNAUSS 625 KAMPEERAUTO | 19-05-1989 | — |
| XJ-97-HV | KNAUS 625 KAMPEERAUTO | 06-06-1989 | — |
| XL-97-PK | KNAUS 625 KAMPEERAUTO | 26-06-1989 | — |
| XP-67-HV | KNAUS 625 KAMPEERAUTO | 08-09-1989 | — |
| Kenteken | Uitvoering | 1e registratie | Catalogusprijs |
|---|---|---|---|
| KVX-12-D | R11 | 12-10-2026 | € 85.498 |
| KZB-57-X | R05 | 09-10-2026 | € 93.100 |
| KZS-73-P | R07 | 06-10-2026 | € 87.700 |
| KXP-64-T | R11 | 23-09-2026 | € 97.532 |
| KVS-71-G | R07 | 17-09-2026 | € 87.200 |
| Kenteken | Uitvoering | 1e registratie | Catalogusprijs |
|---|---|---|---|
| HLG-02-G | R03 | 22-04-2025 | € 229.973 |
| X-809-GZ | R03 | 17-11-2023 | € 215.102 |
| Z-547-GD | R03 | 29-03-2024 | € 210.379 |
| HTS-46-X | R03 | 07-07-2025 | € 185.000 |
| JDV-05-P | R16 | 04-09-2025 | € 150.000 |
Tweedehands Knaus kopen?
Vergelijk het actuele occasionaanbod van dealers op AutoWeek.nl.
Banden voor je Knaus?
Vind de voordeligste banden en vergelijk prijzen van de beste aanbieders op Bandenspotter.nl.