Bijgewerkt 16 okt 2026

Citroën HY

Camper

483 exemplaren op kenteken in Nederland

▶ Geel kenteken (personenauto) ▶ Grijs kenteken N1 (bedrijfsauto)

De Citroën HY staat met 483 exemplaren op kenteken in Nederland (oktober 2026). Het model rijdt voornamelijk op benzine (71%), met daarnaast lpg (25%) en diesel (3%). De populairste kleuren zijn wit (8%), blauw (8%) en grijs (6%). Het gemiddelde gewicht is 1.756 kg.

483 Op kenteken
0,4% Volledig elektrisch
398 NL-geregistreerd (82%)
85 Geïmporteerd (18%)
1.756 kg Gem. gewicht
— Gem. nieuwprijs
172 g/km Gem. CO₂
54 pk Gem. vermogen
Wagenpark per registratiejaar 483 in gebruik · 1 geëxporteerd (0.2%)

Hoeveel voertuigen van elk registratiejaar staan er vandaag nog actief op een Nederlands kenteken.

1958196019621964196619681970197219741976197819801982
In gebruik Geïmporteerd Geëxporteerd
Jaar In gebruik Verhouding Geïmporteerd Geëxporteerd %
1991 1
1 0 0%
1982 3
1 0 0%
1981 6
— 0 0%
1980 9
2 0 0%
1979 18
1 0 0%
1978 40
2 0 0%
1977 26
2 0 0%
1976 30
3 0 0%
1975 35
3 0 0%
1974 67
9 0 0%
1973 43
3 1 2.3%
1972 32
4 0 0%
1971 44
6 0 0%
1970 43
11 0 0%
1969 17
5 0 0%
1968 11
3 0 0%
1967 16
6 0 0%
1966 11
5 0 0%
1965 6
3 0 0%
1964 10
3 0 0%
1963 1
— 0 0%
1962 5
4 0 0%
1961 4
4 0 0%
1960 1
— 0 0%
1958 2
2 0 0%
1957 1
1 0 0%
1951 1
1 0 0%
Kleurverdeling

Gebaseerd op het actuele wagenpark.

Onbekend: 59.2%Blauw: 8.1%Wit: 8.1%Grijs: 6.2%Rood: 5.8%Groen: 3.9%Onbekend: 3.1%Geel: 1.7%Bruin: 1.7%Creme: 0.8%Oranje: 0.6%Paars: 0.4%Zwart: 0.2%Onbekend: 0.2%
Onbekend286 (59.2%)
Blauw39 (8.1%)
Wit39 (8.1%)
Grijs30 (6.2%)
Rood28 (5.8%)
Groen19 (3.9%)
Onbekend15 (3.1%)
Geel8 (1.7%)
Bruin8 (1.7%)
Creme4 (0.8%)
Oranje3 (0.6%)
Paars2 (0.4%)
Zwart1 (0.2%)
Onbekend1 (0.2%)
Brandstof

Gebaseerd op het actuele wagenpark.

Benzine344 (71.2%)
Lpg122 (25.3%)
Diesel14 (2.9%)
Elektriciteit2 (0.4%)
Onbekend1 (0.2%)
Carrosserie

Gebaseerd op het actuele wagenpark · indeling via EU typegoedkeuring.

Caravan483 (100%)
Uitvoeringen

Handelsnamen zoals de RDW registreert · gebaseerd op het actuele wagenpark.

160090 (25.1%)
HY82 (22.8%)
HY KAMPEERAUTO62 (17.3%)
H78 HY7851 (14.2%)
HB2AS 160023 (6.4%)
HY 7817 (4.7%)
1600 KAMPEERAUTO13 (3.6%)
HY 78 KAMPEERAUTO7 (1.9%)
HB2AS 1600 KAMPEERAUTO7 (1.9%)
H78 HY78 KAMPEERAUTO7 (1.9%)
Oudste exemplaren
KentekenUitvoering1e registratieCatalogusprijs
BE-26-92H30-06-1951—
PM-01-31H24-08-1957—
AR-77-93H30-06-1958—
BE-62-04HZ11-07-1958—
SJ-44-32HY16-08-1960—
Nieuwste exemplaren
KentekenUitvoering1e registratieCatalogusprijs
3-XLX-61HYMER07-06-1991—
HTF-97-PCITROEN HY15-06-1982—
ZN-269-JHY12-03-1982—
BD-79-GT160005-02-1982—
BD-02-JB160023-12-1981—

Tweedehands Citroën HY kopen?

Vergelijk het actuele occasionaanbod van dealers op AutoWeek.nl.

Citroën HY occasions

Banden voor je Citroën HY?

Vind de voordeligste banden voor jouw HY en vergelijk prijzen van de beste aanbieders op Bandenspotter.nl.

Banden voor Citroën HY